AKADEMİ HAKKINDA

Teşkilat Akademisi Nedir?

Teşkilat Akademisi, AR-GE ve Eğitim Başkanlığı’nın eğitim faaliyetleri kapsamında, İl-İlçe yönetimleri, Mahalle Yönetimleri ve Sandık Temsilcilerini kapsayan eğitim programıdır. İl-İlçe yönetim programı 2021 Güz döneminde tamamlanmıştır. Mahalle Yönetimlerin programı 2022 bahar döneminde, Sandık Temsilcilerin programı ise 2022 güz döneminde tamamlanacaktır.

Teşkilat Akademisinin Amacı Nedir?

Teşkilat Akademisi’nin amacı, motivasyonu, inancı, özgüveni ve aidiyeti yüksek teşkilat mensupları yetiştirmek ve teşkilat mensuplarının yetenek ve kapasitelerini daha da arttırmaktır. Bu kapsamda, AK Parti teşkilatlarının kurumsallaşması ve ortak dil birliğinin güçlendirilmesi; bilgi ve iletişim teknolojilerini yoğunlukla kullanması, kurumsal stratejilere ve karar destek mekanizmalarına katkı vermesi, yönetim ve liderlik yeteneklerini geliştirmesidir.

Teşkilat Akademisi’nin 2021 Eğitim Dönemi İçeriğinde Neler Var?

2021 yılında teşkilat mensuplarımızla yapılan eğitim ihtiyaç analizi sonuçlarına göre 2021 eğitim dönemi için aşağıdaki başlıklar belirlenmiştir:

 

  • Teşkilatın El Kitabı
  • Sessiz Devrimler Çağı: Savunma Sanayi, teknoloji ve ulaştırma
  • Sessiz Devrimler Çağı: Sosyal politikalar, Sağlık ve Eğitim
  • AK Değerler
  • Etkili iletişim
  • Siyasal İletişim ve Yeni Medya
  • Reformcu AK Belediyecilik
  • AK Parti Demokrasi Yolculuğu ve Lider
  • Dünyanın Yeni Yıldızı Türkiye
  • Motivasyon

Teşkilat Akademisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Teşkilat Akademisi, 7 bölge ve 81 ilde uygulanmaktadır.
Teşkilat Akademisi’nin eğitim içeriği teşkilat mensuplarının katılımıyla düzenlenen eğitim ihtiyaç analizine göre belirlenmektedir. Bu çalışma her yıl yenilenmektedir.

Teşkilat Akademisi’ne Kimler Eğitimci Olarak Katılmaktadır?

Eğitim içeriğine bağlı olarak, AK Parti MYK/MKYK, parti yöneticileri, Bakanlar, Milletvekilleri, uzman eğitimciler, akademisyenler, medya, sivil toplum, sanat, kültür vb. alanlardan Teşkilat Akademisi’nde görev almaktadır.

Teşkilat Akademisi’ne Katılan Eğitimcinin Amacı Nedir?

Teşkilat Akademisi’nde görev alan eğitimcilerin amacı öncelikle teşkilat mensuplarının aidiyet, özgüven ve motivasyonlarını daha da yükseltmektir. Bu doğrultuda, eğitimcilerin temel sorumluluğu, teşkilat mensuplarının bilgi, tutum ve davranış ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Teşkilat Akademisi’nin Hedef Kitlesi Kimdir?

Eğitim programının hedef kitlesi, AK Parti İl Başkanları, İl Gençlik Kolları Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanları, Yönetim Kurul Üyeleri, İlçe Başkanları, İlçe Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Kadın Kolları Başkanları, İlçe Yönetim Kurul Üyeleri, Mahalle Yönetimleri, Sandık Temsilcileri ve teşkilatın diğer görevlileridir.